iPhone cam değişiminde nelere dikkat edilmeli?

iPhone Cam Değişimi

iPhone telefonların ekranları oldukça sağlamdır ve dokunmatik hassasiyetleri son derece başarılıdır. Bütün iPhone modellerinde bir ekran bulunmakta, bir de ekranın üzerinde ön cam bulunmaktadır. Bunlar entegre çalışarak sizin hem dokunmatik şekilde cihazınızı kullanabilmenize hem de videolar seyredebilmenize yardımcı olmaktadır.

Kimi zaman iPhone cam değişimi olmaz. Bütün bir ekran değişmeli gibi yanlış bilgilerin dolaşımda olduğunu duyuyoruz. Oysa Apple, iPhone cihazlarında ekranın üzerinde bağımsız olarak ön cam bulunmaktadır. Böylece ana ekran zarar görmediği sürece cam değişimi yapılarak cihaz kullanılmaya devam edilebilmektedir.

Cep Tamircisi olarak bizler Ankara Kızılay’da profesyonel çözümlerimize devam ediyoruz. Orijinal ve A kalite ekranları, profesyonel ekipmanlar kullanarak ve uzman ekiplerimizle değiştiriyoruz. Değişimini yaptığımız bütün ekranları detaylı kontrol ediyor, testlerden geçiriyor ve kusursuz biçimde çalışır vaziyette sizlere ulaştırıyoruz.

iPhone Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Cep Tamircisi servisimize iPhone cam değişimi talebi çok farklı gerekçelerle gelebilmektedir. Ekranlarda kırıklar oluşabilmekte, ön camda çatlak meydana gelebilmektedir. Bir şekilde çiziklerden dolayı ekranlarınız hasar almış olabilir. Büyük bir darbe alarak cam hasar görmüş, estetik açıdan kusurlu hale gelmiş olabilir. Bütün bu sebeplerle veya daha başka gerekçelerle servisimizden cam değişim talebinde bulunabilirsiniz.

iPhone cam değişimi için servisimize Türkiye’nin her yerinden kargo ile cihazlarınızı gönderebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan cihazlarınız öncelikle arıza tespit işlemine alınır. Ardından hasar ekranda mı, camda mı tespit edilir. Hasarın nasıl giderilebileceği netleştirilir.

Mesela yalnızca ön camda çizik, kırık varsa bu tür hafif kırıklar için bütün bir ekranı değiştirmeye gerek yoktur. Fakat ekranın özellikleri de zarar görmüş ise ekran değişimi gerekebilmektedir. Çatlak, kırık ya da çizik sadece ön camdaysa oldukça şanslısınız demektir. Çünkü iPhone cam değişimi ekran değişimine nazaran daha uygun maliyetlidir. Fakat kimi durumlarda hem iPhone cam değişimi hem de ekran değişimi gerekebilmektedir. Servisimiz bunu da başarıyla yapmaktadır.

Arıza tespit işleminden sonra tarafınıza bilgi verilmekte, hangi işlemlerin yapılacağı, maliyetinin ne olacağı tarafınıza bildirilmektedir. Kabul etmeniz halinde de tamir süreci başlamakta, çoğu zaman aynı gün içinde telefonunuz onarılarak adresinize gönderilmektedir.

Profesyonel iPhone Cam Değişimi Servisi

iPhone cam değişimi sürecinde üç temel husus göz ardı edilmemelidir. Bunlardan birincisi kullanılan malzeme kalitesidir. Sadece cam değişecekse yeni camın iPhone ekranıyla uyumlu olması, kullanımda zafiyet oluşturmaması gerekir. Orijinal ya da yüksek kalite cam kullanılarak bunun üstesinden gelinebilir.

İkinci olarak iPhone cam değişimi profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Eğer cam değişimi yapacak personel deneyimli değilse ekranın ve başka parçaların zarar görmesine neden olarak masrafınızı çoğaltabilir. Son olaraksa cam değişimi sırasında profesyonel ekipmanlar kullanılmalıdır. Aksi taktirde dokunma hassasiyetinin zayıflaması, ekran kalitesinin düşmesi, parmak izi okuyucunun çalışmaması gibi çeşitli olumsuzluklar yaşanabilir.

Firmamız ön cam değişim işlemlerinde en kaliteli malzemeleri kullanmakta, yeni nesil güvenilir ekipmanlar eşliğinde değişimi gerçekleştirmektedir. YMJ vakum pres makinesi ile bütün iPhone modellerinin kırık camlarını onarmayı başarmaktadır.

iPhone Cam Değişiminde Veriler Kaybolur Mu?

iPhone cam değişimi nedeniyle bilgilerin kaybolup kaybolmayacağı müşterilerimizden en sık gelen sorulardan birisidir. Kimi zaman telefonların ekranları bir anda karardığı için bilgilere ulaşmak, bunları başka yere almak mümkün olmayabilmektedir. Oysa firmamıza cam değişimi için gönderdiğiniz telefonlarınızda hiçbir veri kaybı olmamaktadır. Önlem amaçlı cam değişimi öncesinde uzman ekiplerimizce bütün verilerinizin yedeği alınmakta, sonrasında cihazınıza aktarılmaktadır.

iPhone cam değişimi sonrasında kasanın aralık kalması, dokunmatik hassasiyeti, kameralar ve diğer bütün parçalar kontrol edilmektedir. Yüzde yüz çalışır şekilde tarafınıza teslimatı yapılmaktadır.

iphone cam onarımı
iphone cam onarımı
Hemen Ara
Yol Tarifi