iPhone Batarya değişiminde dikkat edilecek hususlar

iPhone Batarya Değişimi

iPhone telefon modelleri dayanıklılığı, uzun ömürlü olması, üstün özellikleri, tasarımı gibi pek çok açıdan kullanıcılarını ayrıcalıklı kılsa da bir iPhone telefonunuzu kullanmaya devam edebilmek için mutlaka bataryasının doğru çalışması gerekir. Fakat zaman zaman iPhoneların bataryaları kullanım ömrünü tamamlayabilir ya da stabil sorun çıkarabilirler. Bu durumlarda mutlaka iPhone batarya değişimi yapılmalıdır.

Cep Tamircisi olarak yirmi yılı aşkın süredir bu alanda profesyonel hizmet veriyoruz. En eski iPhone modellerinden en yeni iPhone modellerine kadar tamamının batarya değişimlerini en iyi biçimde yerine getirebiliyoruz. Tarafımızca her model iPhone telefonunuzun batarya değişim işlemi kaliteli ve güvenli biçimde yapılmakta ve telefonlarınız en kısa sürede tarafınıza teslim edilmektedir. Orijinal yedek parça temini ve gerekli testler sonucunda değişimler garantili şekilde yerine getirilmektedir.

Hızlı ve Güvenli iPhone Batarya Değişimi

iPhone telefonunuz kimi zaman ansızın arızalanabilir ya da büyük bir darbe alarak bataryası zarar görebilir. Zaman zamansa çeşitli belirtilerle iPhone batarya değişimi yapılması gerektiğini işaret eder. Bu durumda ekseriyetle telefonunuzun hızı ve performansı düşer ve sizi yarı yolda bırakır. Oysa buna alışmak zorunda değilsiniz.

Öncelikle iPhone modellerinde bataryaların en sıkıntılı parçalar oldukları herkesin malumudur. Gömülü batarya şeklinde geldiği için diğer markalar gibi yeni bir bataryayla kendi imkanlarınızla değiştiremezsiniz. Mutlaka profesyonel bir ekip ve ekipmanlarla iPhone batarya değişimi yapılmalıdır. Servisimiz Ankara Kızılay’da bütün Ankaralılara ve ülkemizin her yerine garantili hizmet vermeye devam etmektedir.

ata batarya

iphone batarya değişimi

iPhone Batarya Değişimi Gerektiren Durumlar

iPhone batarya değişimi gereksinimi çeşitli şekillerde kendini belli eder. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Batarya şişmesi: Zaman zaman bataryalar şişebilir. Bu durumda ekrana baskı yapar ve bastırmanız, sıkıştırmaya çalışmanız halinde bataryaya ekrana zarar vererek sorunu büyütebilir. Batarya patlayarak etrafa toksik maddeler yayabilir ve bu, son derece tehlikelidir. Bataryanız şişmeye başladıysa ekran hafif puslu bir görünüm kazanabilir. Ekran telefon çerçevesinden çıkmaya başlayabilir. Bu durumlarda telefonunuzu şarja takmadan batarya değişimine başvurmalısınız.
  • Ani kapanmalar: Kimi zaman telefonunuzun pil yüzdesi yarıya kadar dolu olsa da aniden kapanabilir. Ya da yüzde 50 şarjdan bir anda yüzde 20 şarja düşüyorsa batarya eskimiştir ve servisimize başvurarak batarya değişimi talep etme zamanınız gelmiştir.
  • Telefonunuzun fazla yavaşlaması: iPhone cihazınızın pil sağlığını Ayarlar kısmından görebilirsiniz. Eğer iOS 11.3 ve üzeri kullanıyorsanız Pil seçeneğindeki Batarya Sağlığı seçeneğine girerek maksimum Kapasite altında uyarılar görüyorsanız batarya değişimi yapma vakti gelmiştir.
  • Sadece şarjda kullanabilme: Eğer iPhone telefonunuzu sadece şarja takılıyken kullanabiliyorsanız artık batarya şarj tutmuyordur ve servisimiz aracılığıyla değiştirilmesini talep etmelisiniz.
  • Aşırı ısınma: Çalışan telefon efor sarf eder ve bataryası ısı üretir. Zaten iPhone modellerinin batarya ısılarının diğer parçalara geçmesini engelleyen ara kalkan vardır. Buna rağmen telefonunuza dokunduğunuzda bir anda sıcak olduğunu hissediyorsanız bataryanız değiştirilmelidir.

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

Hemen hemen bütün iPhone telefon modellerinin batarya ömrü yaklaşık 2 yıldır. Bu süre sonunda pil sorunu yaşamamak adına iPhone batarya değişimi yapılmalıdır. Buna karşısın kullanım alışkanlıklarına ve kullanım tarzına, yoğunluğuna göre pil ömrü kısalabilir. Eğer cihazınız bir günü çıkarmıyor, bir günde iki ve daha faza kez şarj etmek zorunda kalıyorsanız batarya değişimi için servisimize başvurmanızı öneriyoruz.

Cep Tamircisi olarak iPhone telefonunuzun modeli her ne olursa olsun batarya değişimi yapabiliyoruz. Ücretsiz kargo ile Türkiye’nin her yerinden cihazlarınızı bize gönderebilir, en kısa sürede bataryası yenilenmiş biçimde teslim alabilirsiniz. Üstelik en uygun fiyat garantisi sunuyoruz.

Hemen Ara
Yol Tarifi