iPhone Ekran Değişimi

iPhone Ekran Değişimi

iPhone telefonlarda ekran sorunları diğer dokunmatik telefon markalarına kıyasla çok daha az görülür. Bunun nedeni iPhone telefonlarda kullanılan ekranın kalitesinden, materyalinden ve cihazların genel sağlamlığından kaynaklanmaktadır. Fakat iPhone modellerinin kendi içinde ortaya çıkan tamir gereksinimlerine baktığımızda ekran sorunlarının fazlaca olduğunu görüyoruz.

Günümüz akıllı telefonları tamamen dokunmatik olmakta ve ön yüz baştan sona ekran olmaktadır. Ekran geniş olduğu için haliyle daha fazla darbe almakta, daha fazla hasar görmekte, bu da beraberinde iPhone ekran değişimi gerektirmektedir.

iPhone ekran değişimi tıpkı diğer tamirlerde olduğu gibi profesyonellerce yapılmalıdır. Özel ekipmanlar ve kontrol cihazları kullanılmalıdır. Aksi taktirde ekranda pigment kayıpları, farklı renkler, toz alma sorunlar ve daha başka sorunlar ortaya çıkabilir. Cep tamircisi olarak yirmi yılı aşkın süredir profesyonel teknik servis hizmeti veriyor, iPhone telefonunuzun modeli her ne olursa olsun ekran değişimlerini güvenli ve hızlı biçimde yaparak yeniden başarıyla kullanabilmenize yardımcı oluyoruz.

iphone ekran değişimi
iphone ekran değişimi

iPhone Ekran Değişimi Gereken Durumlar

iPhone ekran değişimi çeşitli nedenlerle gerekebilir. Bunların başında ekranların zarar görmesi gelir. Günlük hayatta telefonlarımız sürekli elimizin altında olduğu için düşme, çarpma, çizilme gibi olumsuzluklar yaşanabilmektedir. Herhangi bir düşme, çarpma durumunda iPhonetelefonların en fazla hasar alan yerleri ekranları olmakta, ekranlar kırılabilmekte, çizilebilmektedir.

iPhone ekranlarında oluşacak büyük çizikler veya en ufak kırılmalar doğrudan kullanım performansını etkileyecektir. Telefonunuzun dokunmatik hassasiyeti azalacak, bazı alanlar basmaz olacaktır. Bir şeyler izlemek istediğinizde görüntü iyi olmayacaktır. Sürekli ekrana dokunarak telefonunuzu kullanacağınız için de bir süre sonra ufak hasarlar dahi büyüyecek, hatta iç aksamlara zarar verebilecektir. Bu nedenle cihazlarınızın ekranında oluşacak en ufak hasar dahi göz ardı edilmemeli, en kısa sürede iPhone ekran değişimi yapılmalıdır.

iPhone ekran değişimi kimi zaman donanımsal nedenlerle de gerekebilir. Telefonunuzun parçalarından birisi ömrünü tamamlayabilir ya da başka nedenlerle darbe almış olabilir. Bu durumda renk pikselleri doğru çalışmayabilir ve ekranın belli kısımları siyah, beyaz, gri gibi olmaması gereken tonlarda kalabilir. Bu gibi durumlarda da telefonunuzu sağlıklı kullanmaya devam edebilmek için ekran değişimi gerekmektedir.

Kaliteli Parçalarla iPhone Ekran Değişimi

Servis olarak iPhonecihazlarda orijinal ekran kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Fakat orijinal iPhoneekranları oldukça pahalı gelebilmekte, bütçenizi zorlayabilmektedir. Bu durumda kalitesi üst düzey muadil ekranlara yönelmeniz gerekmektedir.

Piyasada iPhone ekranları A, AAA, A+, A++ gibi farklı isimlerle anılmaktadır. Dolayısıyla hiçbir iPhone ekranı B veya C kalite olarak isimlendirilmektedir. Eğer iPhone ekran değişimi yaptırırken tek kriter ucuzluk belirlerseniz sahip olacağınız ekran çok çabuk bozulacaktır. Kolaylıkla kırılabilecek, sizi yeniden yarı yolda bırakabilecektir. Üstelik ekran ışığı konusunda yetersiz kalacak, kullanım deneyiminizin sekteye uğramasına neden olacaktır.

Kalitesiz ekran değişimi beraberinde çeşitli donanımsal sorunlar da getirebilir. Özellikle bataryanın zarar görmesi sıklıkla karşılaşılan durumlardandır. Bu nedenle iPhone ekran değişimiiçin kaliteli ekranlar kullanan, uzman personellerden oluşan ve işçiliği iyi olan servisler tercih etmelisiniz. Böylece telefonlarınızın ekranı ilk günkü gibi olabilir ve uzun yıllar güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hızlı iPhone Ekran Değişimi Servisi

iPhone ekran değişimi kaliteli yapıldığı taktirde birçok avantajı bir arada sunar. Güçlü ışık, güçlü kontrast ve canlılık bunlardan bazılarıdır. Yine pi kullanımı ideal seviyede olacaktır. Çok daha iyi çözünürlük elde edebilecek, yüksek görüntü yenileme hızı alabileceksiniz. Yine dokunmatik hassasiyetiniz iyi olacak, parça uyuşmazlığı olmayacaktır. Servisimiz bütün bunların garantisini vermekte, her nerede olursanız olun çok kısa sürede cihazlarınızın ekran değişimini yapıp tarafınıza ulaştırmaktadır.

Hemen Ara
Yol Tarifi